Treceți la conținutul principal

Ubuntu - resetare Unity la setarile implicite

In urma multor instalari si modificari de teme, Unity s-a cam "deranjat". Asadar trebuie sa o aduc la setarile de fabrica. Acest lucru se face in terminal prin urmatoarea comanda:

unity --reset

iar daca se doreste si resetarea icoanelor, tot in terminal:

unity --reset-icons

Comentarii